Co nowego?

25.02

« powrót do aktualności

31.01.2013 Zespół w obliczu zmiany w Szczecinie

Szanowni Państwo, w dniu 31 stycznia 2013 r. odbyła się druga konferencja w ramach realizowanego przez nas projektu w Szczecinie. Wzięli w niej udział przedstawiciele firm szkoleniowo-doradczych, przedstawiciele instytucji rynku pracy, a także przedsiębiorcy i pracownicy przedsiębiorstw ze Szczecina i okolic. Przybyłych gości powitał właściciel firmy Teichert & Partners Psychologia i Biznes - Hubert Teichert. Agnieszka Ekman-Mazurek, koordynatorka projektów, przedstawiła cele projektu, a Paweł Roszkowski, specjalista ds. szkoleń, omówił agendę spotkania.

Część merytoryczną konferencji rozpoczęła trenerka biznesu Aleksandra Jędrzejewska  wystąpieniem „Zmianę zacznij od siebie - odkryj swój kod do zmiany”. Opowiedziała o procesach zmian, jakie w ostatnich latach zachodziły w jednej z największych instytucji ubezpieczeniowo – finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej.  Wskazała również na czynniki, które zostały wprowadzone w firmie do tzw. „kodu genetycznego” pracownika oraz lidera.

Drugie wystąpienie „Co mi do tego? Czyli o zaangażowaniu i motywowaniu zespołu w procesie zmiany” przygotował Łukasz Kowalik, szef marketingu na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Intel. Pokazał, jakie praktyczne działania mogą zostać wykorzystane w komunikacji wewnętrznej oraz jakie narzędzia mogą być zastosowane w motywowaniu pracowników w okresie zmian. Ekspert wskazał również rolę oraz praktyczne możliwości wykorzystania szkoleń w tym celu.

Po przerwie kawowej uczestnicy konferencji podzielili się na 4-6 – osobowe grupy i otrzymali do analizy studium przypadku, opracowane przez zespół Teichert&Partners. Zadaniem było sformułowanie komunikatu informujących o zmianach wprowadzanych w firmie pracowników symulacyjnej firmy ENTERCO. Następnie wybrane grupy przedstawiały na forum swoje komunikaty. Następnie swój wykład wygłosiła Anna Grygorcewicz, trenerka biznesu, coach ACC ICF oraz menedżerka, pt. „Mały zespół - duża zmiana, czyli o zmianie w małych firmach”.  Przedstawiła studium przypadku oparte na sytuacji małej, rodzinnej firmy oraz możliwości uefektywnienia działań w procesie zachodzących zmian.

Czwartkowe spotkanie w Multikinie w C.H. Galaxy zakończył panel towarzyski z poczęstunkiem, umożliwiający wymianę kontaktów biznesowych, jak i podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat wystąpień oraz rozmów prowadzonych we wcześniejszej części dnia.

Zdjęcia ze spotkania: http://projektkompas.pl/galeria

Projekt "Doradztwo i szkolenia kompasem w czasie zmian" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
"Człowiek - najlepsza inwestycja"

Projekt i wykonanie: Virtual People