Co nowego?

15.01

« powrót do aktualności

10.01.2013 Pierwszy krok do zmiany w organizacji w Szczecinie

Szanowni Państwo, w dniu 10 stycznia 2013 r. odbyła się inauguracyjna konferencja w ramach realizowanego przez nas projektu w Szczecinie. Wzięli w niej udział przedstawiciele firm szkoleniowo-doradczych, przedstawiciele instytucji rynku pracy, a także przedsiębiorcy i pracownicy przedsiębiorstw ze Szczecina i okolic. Przybyłych gości powitał właściciel firmy Teichert & Partners Psychologia i Biznes - Hubert Teichert. Paweł Roszkowski, specjalista ds. szkoleń, omówił agendę spotkania i przedstawił cele projektu.

Część merytoryczną konferencji rozpoczęła trenerka biznesu Agnieszka Gajewska  wystąpieniem „Zmienne w zmianie. Co zamienia deklaracje w skuteczne działanie”? Wskazała na czynniki, które jedynie pozorują zmianę, powołując się na swoje wieloletnie doświadczenie zdobyte w pracy na stanowiskach menedżerskich w branży FMCG oraz w prowadzeniu własnej działalności.

Następnie uczestnicy konferencji podzielili się na 4-6 – osobowe grupy i otrzymali do analizy studium przypadku, opracowane przez zespół Teichert&Partners. Zadaniem było dokonanie wyboru osób wchodzących w skład zespołu „ambasadorów zmiany” spośród pracowników symulacyjnej firmy ENTERCO. Następnie wybrane grupy uzasadniły na forum swoją decyzję i jej motywy. Case study to sprawdzona metoda pokazania praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy oraz wykorzystania własnego doświadczenia, o czym przekonaliśmy się obserwując zaangażowanie uczestników i uczestniczek w wykonanie zadania.

Po przerwie kawowej jako pierwsza wygłosiła swój wykład Anna Kornacka,  prezeska Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego LEWIATAN, pt. „Ciekawość nagrodzona”.  Zachęciła zebrane osoby do refleksji, jakie uniwersalne cechy/czynniki sprawiają, że lenistwo i strach – naturalne reakcje oporowe na wprowadzanie zmiany – mogą zostać osłabione, a zmiana dochodzi do skutku.

Finalne wystąpienie „Początek czy koniec? O wartości innowacji” przygotował Łukasz Kowalik, szef marketingu na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Intel, poruszając zagadnienia potencjału, jaki mogą mieć członkowie zespołu w obliczu zmiany. Podzielił się doświadczeniami, jakie zespół globalnej marki Intel zyskiwał dzięki wielu udanym i zakończonym sukcesami projektom, ale też nauką zdobytą z nie do końca zrealizowanych założeń. Zadał uczestnikom bazowe pytanie: czy w ludziach zespołu można na siłę wzbudzić zaangażowanie do zmiany. Odpowiedź jest oczywista…

Czwartkowe spotkanie w Multikinie w C.H. Galaxy zakończył panel towarzyski z poczęstunkiem, umożliwiający wymianę kontaktów biznesowych, jak i podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat wystąpień oraz rozmów prowadzonych we wcześniejszej części dnia.

Zdjęcia ze spotkania: http://projektkompas.pl/galeria

Projekt "Doradztwo i szkolenia kompasem w czasie zmian" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
"Człowiek - najlepsza inwestycja"

Projekt i wykonanie: Virtual People