Co nowego?

09.11

« powrót do aktualności

25.10.2012 Zespół w obliczu zmiany w Koszalinie

Szanowni Państwo, w dniu 25 października 2012 r. odbyła się druga z konferencji w ramach realizowanego przez nas projektu. Wzięli w niej udział przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji rynku pracy oraz pracownicy przedsiębiorstw z Koszalina i okolic. Przybyłych gości powitał właściciel firmy Teichert & Partners Psychologia i Biznes - Hubert Teichert. Cele projektu przedstawiła Agnieszka Ekman-Mazurek, koordynator działu projektów w T & P, Paweł Roszkowski, specjalista ds. szkoleń, omówił agendę spotkania.

Spośród zaproszonych specjalistów jako pierwsza wygłosiła swój wykład Anna Kornacka,  prezeska Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego LEWIATAN, pt. „Chcę czy muszę? Moc zaangażowania”, m.in. prowokując do dyskusji o motywacji zespołu pracowniczego oraz samych zarządzających do podejmowania zmiany. Wystąpienie kolejnego specjalisty Macieja Borowego, menedżera i przedsiębiorcy, pt. „Chaos kontra Zadanie, czyli jak się zmieniła i jak obecnie przebiega komunikacja wewnątrz agencji reklamowej” obejmowało rozważania na temat okoliczności zmian zachodzących w działaniach agencji reklamowej. Po przerwie kawowej, Łukasz Kowalik, szef marketingu na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Intel, podzielił się swoimi doświadczeniami w zakresie zarządzania zmianą w wystąpieniu „Co mi do tego? Czyli o zaangażowaniu i motywowaniu zespołu w procesie zmiany”. Pokazał, jakie praktyczne działania mogą zostać wykorzystane w komunikacji wewnętrznej oraz jakie narzędzia mogą być zastosowane w motywowaniu pracowników w okresie zmian. Ekspert wskazał również rolę oraz praktyczne możliwości wykorzystania szkoleń w tym celu. Wystąpienia wszystkich specjalistów zachęciły zgromadzonych uczestników do refleksji i dyskusji.

Czwartkowe spotkanie w Multikinie w C.H. Atrium zakończył panel towarzyski z poczęstunkiem, umożliwiający wymianę kontaktów biznesowych, jak i podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat wystąpień oraz rozmów prowadzonych we wcześniejszej części dnia.

Zdjęcia ze spotkania: http://projektkompas.pl/galeria

Projekt "Doradztwo i szkolenia kompasem w czasie zmian" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
"Człowiek - najlepsza inwestycja"

Projekt i wykonanie: Virtual People